Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Elektronikus hitelesség elméleti és gyakorlati megközelítésben

Időpont: 2014. május 7. 00:00
Időpont: 2014. május 14. 00:00
Időpont: 2014. május 21. 00:00
Időpont: 2014. május 28. 00:00
Időpont: 2014. június 4. 00:00
Időpont: 2014. június 11. 00:00
60 órás képzés középiskolai tanulók számára.

Az internet kialakulásával és elterjedésével, a Web 2.0 alkalmazások széles körű használatával a Digitális Univerzum létezését ma már nem lehet megkerülni és figyelmen kívül hagyni. A fejlett világ számítógépektől való függése ma már olyan tény, amivel minden szereplőnek számolnia kell, előbb vagy utóbb, önként vagy kényszerből.

Gondoltál arra, hogy az oktatás digitalizálódásával az információ-források java részéhez ma már kizárólag elektronikusan lehetséges hozzáférni?

A hétköznapi folyamatok elektronikussá válásának komoly következménye, hogy a digitálisan tárolt információk mennyisége az elmúlt 10-15 évben elképzelhetetlenül megnövekedett, míg a papír alapú dokumentum-növekedés közel sem tartott ezzel lépést. Mindebből logikusan következik az a gondolat, hogy az emberiség tegnapi cselekedeteinek emléke ma leginkább digitális formában létezik. Nem véletlen, hogy a digitális írástudás, a magas szintű számítógép-felhasználói ismeretek megléte alapvető fontosságú az élet bármelyik területén, vagy a munkavégzéshez, vagy a tevékenységeink dokumentálásához, ügyes-bajos dolgaink elintézéséhez.

Elgondolkodtál már azon, hogy a jövőben mennyi lesz a papíron alapuló folyamatok aránya a digitális információkat fogyasztó folyamatokhoz képest?

Az információ forrásának tisztasága és ennek fennmaradása azonban életbe vágóan fontos lehet esetenként. A digitálisan létező adatok más módokon, de ugyanolyan sérülékenyek, mint a papír. Hiteles megőrzésük tehát ugyanúgy intézkedéseket követel meg, mint a papírok hosszú távú megőrzése, ami adott esetben nem is olyan egyszerű feladat. Ismered a digitális adatok 1000 évig hiteles megőrzésének módjait? A hitelesség feltételezése komoly károkat okozhat, például hamis weboldalakon történő vásárlások esetében, vagy egy trójai letöltésével. Van egy pár olyan módszer, amivel fel lehet tárni egy oldal vagy egy alkalmazás igazi vagy hamis jellegét.

Most meg tudod különböztetni őket egymástól?

Az már csak hab a tortán, hogy az Európai Unió jelentős erőfeszítéseket tett az elmúlt időszakban a határokon átnyúló elektronikus lehetőségek kialakítása, bátorítása érdekében. A közeljövőben olyan új szabályozás lép életbe, mely Magyarországra is érvényes és megteremti az egységes hiteles elektronikus kommunikáció feltételeit egész Európában, az élet bármelyik területére alkalmazható módon. Valószínű, hogy akik ismerik ezeket a technikákat, és élnek is velük, sokkal több lehetőséggel találják magukat szembe, sokkal nagyobb területet átfogva, mint azok, akik nem.

Gondolod, hogy ezek a témák nem fognak téged is érinteni a jövőben?

Ha a feltett három kérdésre legalább kettőnél a válaszod „nem” volt, és ez elgondolkodtatott, akkor ez a képzés neked szól.

  • A szakkör elmélet és gyakorlat váltja egymást, melynek során olyan alkalmazásokat lehet majd megismerni, amit már ma is használnak az e-közigazgatásban.
  • A szakkör során több éves-évtizedes szakmai tapasztalattal rendelkező oktatók fogják átadni megszerzett szakmai tudásukat, tapasztalataikat, feltárva az elektronikus aláírási szakma mélységeit és szépségeit egyaránt.

A szakkör tanórán kívüli programrészből (30 óra) és nyári tábor programrészből áll (30 óra).

A szakkör helyszíne: 1133 Budapest, Kárpát u. 9.

A tanórán kívüli programrészben a szakköri foglalkozások időpontjai:

  • május 7.
  • május 14.
  • május 21.
  • május 28.
  • június 4.
  • június 11.

minden alkalommal 4*45perc (180 perc) időtartamban, délután 15-18 óra között.

További két alkalommal 3-3 órás külső szakmai programot szervezünk.

A nyári tábor programrészben a foglalkozások időpontjai:

Június 3. hetében H-P: 5 nap*6 óra/nap időbeosztással szervezzük.

A nyári tábor részben a szakkörös diákoknak étkezést biztosítunk.

Jelentkezni lehet az isze [at] isze.hu vagy a fulopmm [at] gmail.com e-mail címen.