Akadálymentes verzió
Menü megnyitása

Beszámoló a 2018-as Felfedezettjeinktől: Gaál Zsóka

2018. október 18.

Gaál Zsóka a Felfedezettjeink 2018 pályázatának különdíjasa. Az elmúlt időszakról, eddigi eredményeiről szülei levelében olvashatunk.

Zsóka tehetséges a sakk sportban. Rengeteg hazai és nemzetközi rendezésű versenyen vesz részt. A sok versenyzés, utazás, edzés támogatása miatt jelentkezett a díjra.

Az elnyert különdíjat a tavasszal megrendezett Mátra Kupa 2018 FIDE értékszámszerző sakkversenyre használtuk fel. A megmérettetés jól sikerült, Zsóka a 47 fős mezőnyből 6. lett, illetve női különdíjat kapott. Ez a verseny jó alapja, illetve felkészülés volt a Zsóka előtt álló nemzetközi versenyeknek.

Zsóka még csak 11 éves így a versenyekre mindig szülői kísérettel megy. A legutóbbi verseny 4 napig tartott és 255 km-re volt a lakhelyünktől így fontos volt a támogatás az utazási és szállás költségek miatt is.

• Lettország/Riga Európa-bajnokság: XV. hely
  • (Tervezett: Korcsoportos Sakk Világbajnokság Görögország)

Zsókának négy edzője van, illetve segíti munkáját egy sportpszichológus is. A közös konzultáció után arra az elhatározásra jutottunk, hogy Zsókának a saját fejlődése érdekében az idősebb korcsoport fiú mezőnyében kell indulnia. Így tud kellőképpen megerősődni ahhoz, hogy a célját - ami a felnőtt női válogatottba kerülés - elérje.

Köszönjük a támogatást. Sok apró téglából épül fel egy ház. Az Önök támogatása is remélhetőleg egy leendő palotának egyik téglája.